Řekli o projektu:

Jaromír Štětina – spoluzakladatel organizace Člověk v tísni                               Petr Fiala – exministr školství a rektor Masarykovy univerzity Brno
Daniel_Landa -hudebník                                                                                             PhDr. Stanislav Minařík– vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy

—————————————-

 Reakce škol na naše vystoupení:

Díky několika variantám obsazení navštěvujeme školy prakticky bez limitu počtu žáků i specializace. Reakcí na jedno z takových vystoupení pohled na náš projekt očima vašich kolegů začínáme:

ZŠ a MŠ Ukrajinská 19, Ostrava- Poruba

Dne 8.11. 2016 se u nás uskutečnila interaktivní show Nultá lekce tanečních zaměřená na správné společenské chování a slušnost.  Vzhledem k tomu, že jsme škola vzdělávající žáky se speciálními vzdělávacími potřebami (PAS, ADHD, LMP, DMO), panovaly určité obavy, jak děti návštěvu programu zvládnou. Byli jsme však velmi mile překvapeni. Program, který nám Ziggy přijel představit sám s kytarou, byl dětmi přijat s nadšením, aktivně se do něj zapojovaly, soutěžily s entusiasmem a velice jej prožívaly.

V naší škole probíhá nácvik sociálních a komunikativních dovedností, které děti v tomto programu zúročily a my, učitelé, jsme získali nové podněty k výuce tohoto předmětu. Vzhledem k zájmu dětí a velkému úspěchu jsme si na místě objednali další program- vánoční speciál o mezilidských vztazích Od koledy po muzikál. Ten proběhl o měsíc později se stejným úspěchem.   Kateřina Krupová

———————————–

Veselí nad Moravou

Od: Irena Šlahůnková i.slahunkova@seznam.cz
Komu: kpv.skoly@seznam.czDatum: 26.4. 2017 14:15:12Předmět: Velký dík
Milý pane Horváthe,chtěla jsem Vám velmi poděkovat. Kolegyně v programu Nultá lekce tanečních chválily hlavně Váš vztah k dětem obou stupňů, které byly z akce do jednoho nadšené. Těšíme se brzy na viděnou. Irena Šlahůnková

———————————-

ZŠ Brno, Svážná

Od: SonaMoricova@seznam.czKomu: kpv.skoly@seznam.czDatum: 10.3. 2017 7:33
Předmět: Poděkování za výchovný koncert
Dobrý den,ještě jednou děkujeme za vaši další návštěvu. Jste jiní než ostatní a máme vaše programy rádi. Parádně jsme si užili atmosféru pravého koncertního vystoupení, děti byly opět velice spokojené a to je pro nás důležité. Moricová  

————————–

ZŠ Brno, Řehořova

Od: Martina Svobodová <antyl@seznam.cz>
Komu: Ziggy Horváth- škola jinak <kpv.skoly@seznam.cz>
Datum: 5. 11. 2014 13:50:05 Předmět: Re: Koncerty

Dobrý den, pane Horváthe,

nestihla jsem se s Vámi rozloučit, takže bych Vám i celé kapele chtěla alespoň takto poděkovat za skvělé vystoupení; děti byly nadšené, program se líbil i všem kantorům a dokonce Vás chválil i pan školník :-) Takže díky moc za váš celkový přístup a příjemné dopoledne, určitě se na Vás v budoucnu obrátím pro další akce.
Mějte se krásně,
                              s pozdravem
                                                         Martina Svobodová
——————————

ZŠ Uh. Brod, Na výsluní

Od: Votavová Šárka <sarka.votavova@zsvysluni.cz>
Předmět: Re: Ziggy&Tanja, Hudebně-vzdělávací pořady pro oba stupně ZŠ
Datum: 22.9.2010 13:28:07

Dobrý den,
po zkušenostech z loňského školního roku, kdy měl Váš koncert u našich žáků
i kantorů velký úspěch, ráda bych dál pokračovala ve spolupráci.
Domluvím se s vyučující hudební výchovy a napíšu Vám, o který koncert
bychom měli zájem. Přeji hezký den ( a i celý podzim plný koncertů..)
Šárka Votavová, Uherský Brod

—————————————-

ZŠ Hluk

Od: Hájková Zdeňka <hajkovazd@zshluk.cz>
Předmět: Doporučení
Datum: 10.3.2011 08:14:21

Výběr výchovného koncertu je nesnadný úkol. Nad nabídkou Rebel bandu jsem si vzpomněla na svého synovce a jeho nedávné líčení zážitku ze Ziggyho vystoupení. Byla to dobrá volba. Žáci obou stupňů byli uchváceni, dlouho o hudebním dopoledni živě debatovali a Ziggyho písničky z věnovaného CD si pouštíme stále. Vřele doporučuji!
Zdeňka Hájková, ZŠ Hluk

—————————————-

ZŠ TGM, Horní Bečva

Od: Žáci II. stupně, datum: 6. 12. 2007

Hudební pořad Ziggyho Horvátha „Složíme si hit“ byl nejlepší, na kterém jsme kdy byli! Jeho schopnost vymyslet texty na jména a výrazy žáků je úchvatná, líbily se nám jeho písničky, hlas a také jeho názory. Trefil se přesně do našeho stylu. Od doby koncertu se pro nás stal idolem. Skvělé byly i soutěže, ve kterých mnozí žáci získali Ziggyho nové CD. Pořádně jsme si zatancovali a zazpívali. Bylo to moderní, brilantní a zábavné.

—————————————-

ZŠ Břest

Od: <jirsis@seznam.cz>
Předmět: Doporučení
Datum: 01.4.2011 10:23:38

V rámci mediální a multikulturní výchovy si do naší školy pravidelně zveme zkušeného umělce Ziggyho Horvátha s hudební skupinou REBEL band. Tentokrát nám přijeli připomenout příbuznost českého a slovenského jazyka s programem „Hodina slovenčiny“.
Pořad začal zajímavým povídáním o prolínání našich jazyků v nářečích s veselými ukázkami lidové hudební tvorby. Po chvíli Ziggy zaktivizoval děti slovními kvízy a soutěžemi, ve kterých prokázaly, že Slovensko a slovenština jim rozhodně nejsou cizí. V průřezu populární hudební scénou našich sousedů pak spontánně roztancovali nejen děti obou stupňů, ale k všeobecnému nadšení i jejich učitele.

Těšíme se na dalším SUPER program! J. Šišková, ZŠ Břest

Krátké video z akce najdete zde

—————————————-

ZŠ Jarošov

Od: Jaroslava Vlčková <vlcksl@seznam.cz>
Předmět: poděkování
Datum: 14.1.2011 17:07:33

Za vydařený koncert Vaší kapely zasíláme 100x dík (90x od žáků,10x od kantorů).
Byla to velice příjemně prožitá a protancovaná hodina. Vaše „Hodina slovenčiny“ byla pro naše žáky určitě lepší, než naše hodiny češtiny. Máme tedy co dělat, abychom vás dohnali. Ještě jednou dík, chlapi, boli ste velmi fajn! :-)
Za celou ZŠ Jarošov, J. Vlčková
—————————————-

ZŠ Červená cesta, Kunovice

Od: Žáci a učitelé, datum: 19. 11. 2007

Ve čtvrtek 15. listopadu 2007 do naší školy zavítal se svojí skupinou zpěvák a textař Ziggy Horváth, aby nám ukázal, jak se skládá „hit“. Po několika písních, které jsme si zazpívali, přišla na řadu velmi důležitá otázka: V jakém stylu bychom si chtěli vlastní hit složit? Nebylo to s námi asi vůbec jednoduché, protože požadavek většiny dětí nebyla ani polka, ani valčík, ale hip-hop.

Do skládání nového hitu se postupně zapojil celý první stupeň. Hledali jsme společně rýmy, ze kterých Ziggy pohotově tvořil novou píseň. Jeho inspirací byly rozhovory s některými z nás, což všechny samozřejmě velmi pobavilo.

Po bouřlivém potlesku a frontě na podpisy a Ziggyho CD jsme museli uvolnit místo starším kamarádům. Ti si také mohli složit svůj vlastní „hit“. Když Ziggy vplul mezi naše hezké holky, některým z toho bylo až na omdlení. Po krátké zpovědi našich „náctiletých“ vždy složil na téma rozhovoru sloku, po které jsme si zazpívali refrén. Náš nový společný „hit“ měl obrovský úspěch!

—————————————-

Jarošovská škola

Od: Dana Fitzianová,
datum: 14. 12. 2007

Zdravíme z jarošovské školy,
program, který jste předvedli v tělocvičně naší školy se moc líbil, hodnotíme známkou 1* :-)
S pozdravem a přáním hezkých Vánoc za celý pedagogický sbor Dana Fitzianová

Hodnocení, recenze a fotoreportáže ze školních webů:

Videa: