hudebně-diskusní pořad pro oba stupně ZŠ

pod záštitou Konfederace politických vězňů České republiky pobočka č. 51

Pouze dvakrát za život bylo našemu nejvýznamnějšímu písničkáři krátce dopřáno působit v zemi, kterou nadevše miloval. Po prvním trpkém úspěchu v roce 1969 následoval nucený dvacetiletý exil plný strádání, ale i naděje na návrat.  Nedlouho po něm však přišlo zklamání, vyčerpání a smrt. Šedesátiminutový hudebně-diskuzní recitál současného představitele protest-songu Ziggyho  Horvátha provede žáky druhého stupně osudy a tvorbou zpívajícího básníka, po jehož odchodu se vždy významně ulevilo stávajícím politickým elitám. Přitažlivé rockové aranže nejsilnějších skladeb osloví a přikovají mladé posluchače, kteří v době bez pozitivních příkladů dostanou jedinečnou možnost nahlédnout hlouběji do nitra člověka hodného následování.

Formát pořadu prochází rámcem učebních osnov předmětů dějepis a občanské výchovy.  Veškeré náklady na technické zajištění akce (doprava, audio-vizuální a světelná aparatura + případný pronájem prostor) jsou hrazeny z částky 40,-Kč za žáka (odvíjí se od počtu žáků a výše nákladů). Program lze objednat od cca padesáti žáků v upraveném obsazení.

Řekli o projektu:

Jaromír Štětina – spoluzakladatel organizace Člověk v tísni                               Petr Fiala – exministr školství a rektor Masarykovy univerzity Brno
Daniel Landa – hudebník

Ohlasy žáků a učitelů:

Dopis s poděkováním žáků a učitelů ZŠ Olešnice čitelněji zde

Poděkování žáků ZŠ Olešnice

Poděkování žáků ZŠ Olešnice

IMG_20150827_0005