prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.
Bývalý rektor Masarykovy univerzity Brno a ministr školství

„Projekty přinášející žákům cenná svědectví pamětníků jsou velmi důležité. Dějepis končící rokem 1945 neumožňuje mladým lidem pohled na současnou dobu v nezbytném kontextu“.
———————————————————————————————
Jaromír Štětina
Europoslanec, válečný reportér, novinář, spisovatel, zakladatel organizace Člověk v tísni

„Vysoce oceňuji vzdělávací pořady moravského angažovaného básníka a hudebníka Zbyňka Horvátha. Znám ho již řadu let jako přemýšlivého člověka prosazujícího pravdu a hledajícího smysl moderních českých dějin. Jsem rád, že své pořady organizuje ve spolupráci s bývalými politickými vězni. Důležité totiž je, aby naše historická paměť zůstala zachována pro mladou generaci„.

———————————————————————————————-

Gymnázium Zlín, Lesní čtvrt
19. 11. 2009

Pane Horváthe,
mám pro Vás potěšující informace. Žáci i kolegové byli s pořadem „Rebelové v hudbě“ nadmíru spokojeni. Nejen s písněmi, ale také s Vaším neformálním a spontánním projevem :-) Mnozí dokonce litovali, že Váš pořad nebyl delší.
Díky moc a nashledanou příští rok! Eva Adamíková
—————————————————————————————————-
Gymnázium Thomase Manna Praha 8
Od: Jitka Neradová, datum: 5. 4. 2007
Vážený pane Horváthe,
děkuji Vám za uspořádání besedy „Vězni svědomí“ v Salesiánském divadle. Akce stoprocentně splnila účel. Pořad studenty velmi zaujal a měl spád. Jednoznačně se prohloubily vědomosti žáků (což jsou také jejich slova), ve všech třídách došlo k velmi bouřlivým diskusím a v mnoha případech i k zájmu o knihy. Moc Vám děkuji za zprostředkování besedy, která přinesla nové poznatky i pro mne. Jsem velmi spokojena.
Přeji pěkný den a těším se na další spolupráci.
________________________________________
SŠ podnikatelská a Vyš. odb. škola, s.r.o., nám. T. G. M., Zlín
Od: Jana Polášková, datum: 13. 4. 2007
Dobrý den,
chtěla jsem Vám poděkovat za skvělý program. Moc mě potěšilo, že naše studenty zaujal. Není jednoduché pro ně něco vymyslet a většinou jsou otrávení. Nevím, kdo z nich znal jméno Vladimír Hučín už předtím, ale přijali jeho vyprávění velmi dobře. Možná je jen škoda, že prostor pro otázky byl příliš krátký. Určitě by se otevřela ještě zajímavější diskuze. Pak by nebylo špatné, kdyby se povídání o 17. listopadu trochu prohloubilo. Tato minulost je jim bližší. K tomuto tématu se budu ještě ve svých hodinách vracet.
Moc děkujeme za knihu (hned ten den po besedě jsem skoro půlku přečetla…). S pozdravem J. Polášková
________________________________________

Gymnázium Lipník nad Bečvou
Datum: 13. 3. 2007
Dobrý den pane Horváthe a pane Hučíne,
vyslovujeme za pedagogický doprovod i za studenty septimy a oktávy upřímný dík za hudebně-diskusní pořad Vězni svědomí. Pořad byl velmi zajímavý a přiblížil studentům na konkrétních příkladech podstatu zrůdného totalitního systému, který přes 40 let sužoval náš národ a jehož důsledky musíme i v současnosti postupně překonávat.
S pozdravem pedagogové přítomní na pořadu.

_________________________________________
SŠ hotelová, Zlín, Dřevnická, fotoreportáž z koncertu zde